Baza firm
   Baza Firm     Wyszukiwanie szczegółowe
Dodaj Firmę
  Jesteś w: AlejaFirm.pl / Katalog produktów i usług / Produkcja / Producent pościeli wełnianej   Produkt/usługa w dziale Produkcja  
Camel + Merynos australijski - kołdra wełniana

  Dwukolorowa kołdra wełniana z wełen merynosów australisjkich i wielbłądów:5 lat gwarancji

strona biała to 100% wełny merynosa australijskiego
strona brązowa to 100% wełny wielbładziej Camel.Gramatura:

merynos australisjki 500 g/m2
wełna wielbłądzia - Camel 560 g/m2Wełna wielbłądzia dzięki swojej delikatności i puszystości należy do najcieplejszych wełen pochodzenia zwierzęcego. Dzięki tym walorom posiada bardzo wysoką zdolność zatrzymywania (akumulacji) ciepła i doskonale chroni przed zimnem. Z tego też powodu jest wysoko ceniona przez wszystkich zmarzluchów.

Wełna z wielbłądów pozyskiwana jest nie poprzez strzyżenie, jak np. wełna owcza, lecz zbierana i wysortowywana z kłębów włosia odrzucanego samoistnie przez zwierzęta.

Z wełny owczej najbardziej znana jest wełna merynosowa. Pochodzi ona od młodych owiec (jagniąt) hodowanych głównie w Australii i Nowej Zelandii. Jest to wełna tzw. krótkowłóknista, puchowa, miękka, bardzo cienka (średnica od 18 do 23 mikronów) i delikatna. W produkcji i handlu obowiązuje zasada, że im cieńsze włókno tym wyższa cena wyrobu gotowego. Wełny z merynosów jako najcieńsze - są najdroższe.

Wełny najwyższej jakości nie drażnią skóry, nie wywołują alergii, eliminują szkodliwe dla organizmu jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, właściwymi dla ludzkiego organizmu. Jonizacja dodatnia, czyli kontakt z syntetykami, silnie zakłóca, rozstraja system nerwowy organizmu człowieka, co objawia się zmęczeniem, bólami mięśni, spadkiem odporności, nadmierną pobudliwością. Okrycie z najwyższej jakości wełny (np. wełna Merynosa australijskiego) zapewnia zdrowy spokojny sen.

Oferta firmy: Wooltex-Tedex
Miejscowość: Nowa Sól
Województwo: lubuskie

Produkt/usługa również w kategoriach:
Sklep internetowy
Kołdry z wełny
Inne oferty firmy Wooltex-Tedex:
Koc
Camel - koc z wełny wielbłądziej
Niestandardowy 2-osobowy komplet pościeli wełnianej
Merynos australisjki - koc wełniany
Prześcieradła wełniane antyodleżynowe
    Pełna lista ofert firmy »


      Polecamy: AleFirmy.pl | FirmyOdzieżowe.pl | FirmyMotoryzacyjne.pl            AlejaFirm.pl © 2006 - 2020 | Kontakt | Dodaj firmę | Edycja wpisu | Przyciski na stronę